fotoirlandia.com - Irlandia - zdjecia, fotki i fotografie  GALERIA  TOP  MAPA  FORUM  WARSZTAT  |   ZAREJESTUJ SIE  
polski english    

Ilo zdj z hrabstwa Longford: 10

Longford

Hrabstwo Longford leży na północnym zachodzie irlandzkiej prowincji Leinster. Ze swoim rozmiarem i ludnością jest jednym z najmniejszych hrabstw w Irlandii. Rozwinięta jest tam hodowla była i owiec oraz produkcja owsa i ziemniaków.

Większość Longford leży w dorzeczu rzeki Shannon, która stanowi zachodnią granicę. Liczne jeziora, mokradła, pastwiska i bagna charakteryzują Longford generalnie jako położone nisko: najwyższym punktem jest Carn Clonhugh - 279 m.

Ruiny klasztorów w miastach Ardagh, Abbeylara, Abbeyderg, i Wyspie Inchcleraun na Shannon przypominają o długiej historii chrześcijaństwa w tym hrabstwie.

Istnieje tysiącletni związek Longford z klanem Farrel. O'Fearghailowie byli gaelickimi władcami Annaly (w przybliżeniu środkowej Irlandii, łącznie z dzisiejszym hrabstwem Longford) i wywodzą swoje korzenie od bitwy o Clontarf. Główną bazą klanu było miasto Longford. Straciwszy kontrolę nad tym terytorium 400 lat temu, klan mieszkał i wojował za granicą. Jednak większość jego członków powróciła i osiedliła się znowu w Longford. Dzisiaj nazwisko Farrell jest jednym z najliczniejszych w hrabstwie, a miasto Longford pozostaje centrum handlu i administracji.

Większe miasta hrabstwa:

Granard
Ballymahon
Edgeworthstown

rdo: Wikipedia
 - Longford

Longford - Ciekawe miejsca


Nikt nie dodal jeszcze zadnego ciekawego miejsca w tym regionie...
  Dodaj swoje ciekawe miejsce
sortuj od najlepszych

Longford - Zdjecia

Podstrony galerii:   

Paddy's Day 2011 - Longford Saint's Island - Longford BMW - Longford Ruiny Augustinian monastery  - Longford Longford nocą - Longford  - Longford  - Longford  - Longford  - Longford  - Longford


Logowanie / Zapomniane hasło    Użytkownicy    Linki    Reklama na FOTOIRLANDII    Reklamuj FOTOIRLANDIE    Regulamin    Mapa Strony   
PARTNERZY:    Strony Internetowe Kraków   Fotograf Kraków   Fotografia biznesowa - tomekpikula.com  
Kontakt:    info@fotoirlandia.com    GG: 2805496 lub 2957922

© Copyright 2005-2018 - FOTOIRLANDIA.COM